17 Şubat 2013 Pazar

İpeksi Tatlar artık zemin kata indi...

Artık Tükkan :) olduk...

Kasım ayında büromun olduğu binanın zemin katındaki minnacık dükkanın boşalacağını duyunca ah orada İpeksi Tatlar açsak ne keyifli olur diye içimden geçirdim. Mülk sahiplerinden biriyle asansörde karşılaşıp ne düşündüklerini sorduğumda gayet belirsiz bir yanıt aldım. Daha doğrusu yanıt alamadım :(

Aradan bir kaç hafta geçmiş, benim aklım hala aşağıdaki dükkandayken, daha önce bize yardıma gelen "Minik Aşcı"mız Ebru, ben işten ayrıldım diye geldi.. Eee dedim, bu dükkanın peşine düşmenin zamanı gelmiş de benim haberim yok..

Ev sahipleriyle görüştükten sonra kontratı imzaladık. İş en büyük kalem olan buzdolabımıza geldi. Bir yandan da tükkanımızın rölevesini çıkartıp, neler yapabiliriz düşünceleri başladı.. Planlama bittiğinde soluğu buzdolapçılarda aldık. En içimize sinen, bizim isteklerimize karşılık veren firma Ergül Teknik oldu. Minnacık buzdolabımızın yarısı çikolata yarısı pasta dolabı oldu. Teşhir bölümü corian malzemesiyle kaplandı, motoru arka dolaba saklandı.. Dolabın fiyatını gördükten sonra artık o dolaba Ferrari diyoruz..:))))

Yıkım söküm yapmaya başlayınca duvarda bir girinti farkettik, heeyoo teşhir raflarımızın yeri ortaya çıktı.. Klimamızın markasına karar verildi, Vedat Bey'den Carrier almaya karar verdik. Çikolata ve kurabiye kutuları Daisybox'a sipariş verildi, taşıma çantaları, take a way kahve bardakları Or.Lady ye sipariş edildi. Bir sürü detay konuşuldu. Tabelamızın rengi, ışığı, yazı karakteri kararlaştırıldı. Bahçe mobilyalarımız Aydın'a sipariş verildi. Kısacası uzuuun, karmaşık ve karışık bir süreçti. Alarm sistemimizi A1 Alarm kurdu. Barisol tavanımızı Yezmir Zafer Bey yapıyor. Duvar kağıtlarımızı Parmalite'tan aldık.

En çok uğraştıran kahve makinası, su arıtma cihazı, tente, latte bardağı ve çikolata teşhir tabakları oldu.  Sonuç Lavazza kahve ve makinası kullanmaya karar verdik. Arıtma cihazımızdan pek memnunuz, tenteyi baştan yaptırdık, latte bardağını henüz çözemedik, çikolata teşhir tabaklarını da bir şekilde hallettik.

İçeride neler oluyor acabaa??? :)

Doğramamız takılıyor..

Dekor inşaattan Ayhan.. betopanlarımızı monte ediyor..

Baş destekçilerden elektrikçimiz Ergun..

Mobilyalarımız İnan mobilya.. süper ekip..

Duvar kağıtlarımız Parmalite'tan, işçilik Ramazan ustadan..

Ergül Teknik'te dolabımızla ilk karşılaşmamız..

Sarı dolaplarımız da geldi.. montaj devam..


Mahallenin tüm dikkatini sarı topladı :)

Tabelamız monte ediliyor..

Heey, ışıklar yanıyor artık..

Temizledik, pakladık, yerleştirdik.. Hala da gülebiliyoruz..:)

Yağmur çamur, saçak altına sıkıştık. masalar içeride kaldı..:(

Güzel kızım..

Günün sonuna doğru... Didem ziyaretimize geldi...
 
14 şubat sevgililer gününden önce açabilmek için tüm ekip (inşaat grubu, tesisatçılar, montajı yapılacak tüm ürünleri getiren destekçiler... herkes yani) 8 şubatta bütün işleri bitirdik. Mutfak ekibi olarak ta deli gibi çalıştık çikolatalarımızı, pastalarımızı, tuzlularımızı, keçiboynuzlu kurabiyelerimizi, cheesecakelerimizi hazırladık. Gecenin bir zamanında tükkanımızı yerleştirdik veee 9 şubatta saat 14 30 da kapımızı açtık.. Umarım bu açış uzun süreli olur, sağlıkla, keyifle tatlar üretir ve sağlıkla tüketiriz. Tüm dostlarımızı bekliyoruz.. Kahvemiz ve tatlarımızla...

7 yorum:

 1. İpekçim,ilk fırsatta uğrayacağım,eline sağlık.Pastaların kadar farklı ve ışıltılı bir tükkan olmuş.Hayırlı kazançlar.

  YanıtlaSil
 2. Ne kadar harika olmuş ..Hayırlı uğurlu olsun..İzmire yolumuz düşerse inşallah uğrarız! :) Bol şans,sevgiler..

  YanıtlaSil
 3. Harika olmuş,hem hayal gerçekleşmiş ,hem dükkan güzel olmuş.Hayırlı işler,bol müşteriler olsun.Sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. İpek cim kutlarım, hayırlı olsun!:)
  Bereketli olsun, ilk vakitte gelecegim yanına:)

  Sevgiler,
  Figen Karavaş

  YanıtlaSil
 5. İpek hanımcım hayırlı uğurlu, bol kazançlı, bereketli ve huzurlu olsun inşallahh... Çok şık ve cici bir yer olmuş eğer bir gün yolum İzmir'e düşerse mutlaka geleceğim ziyaretinize...

  Sevgiler
  Evren Marti Demir

  YanıtlaSil
 6. Allah emeklerini karşılıksız bırakmasın inşallah..Bol şans dilerimm..Sevgiler..

  YanıtlaSil
 7. çoook teşekkür ederim Arkadaşlar... Bekliyorum en kısa zamanda...

  YanıtlaSil